Vierdaagse Schilderen aan Zee 2026

Wat een bijzondere vierdaagse was dit. Met een mooie mix van nieuwe en vertrouwde gezichten én weersomstandigheden die alle kanten op gingen: van een hittegolf tot bijna herfstachtig weer. Alles is mogelijk op het prachtige strand van Katwijk aan Zee.

Dit jaar stond het thema Licht & Reflectie centraal. Niet het makkelijkste, maar wel een van de belangrijkste bouwstenen van een schilderij.
We begonnen met vertragen en écht leren kijken. Daarna onderzochten we hoe je wat je ziet kunt vertalen naar verf, waarbij de mens niet het onderwerp was, maar de drager van het licht. Tijdens de laatste dag lag de nadruk op verfijning: steeds dichter komen bij je eigen handschrift.

De nieuwsgierigheid en leergierigheid van de groep maakten deze dagen bijzonder. Er werd geëxperimenteerd, ontdekt, gelachen en vooral heel veel geschilderd. Dat is precies waar ik als docent blij van word.
Zoals gewoonlijk zijn dit soort evenementen eigenlijk niet in woorden te vatten, gelukkig hebben we de foto’s nog.

Om het fotoboek te bekijken, klik op de omslag.

Cursusaanbod